День української писемності та мови
- zznvks108
- 10 лист. 2022 р.
- Читати 1 хв
День української писемності та мови був започаткований Указом Президента 1997 року. Дата припадає на важливе православне свято – день вшанування пам'яті Нестора Літописця. Саме він був послідовником творців писемності слов'ян Кирила і Мефодія. Дослідники вважають, що писемна українська мова починається з його праці. Нестор Літописець є автором неоціненного скарба нашої культури – "Повісті минулих літ".
Термін "українська мова" почали вживати від XVI століття, щоб позначити мову українців, які проживали на цих землях під час панування Речі Посполитої. Вона належить до слов’янської групи індоєвропейської мовної сім'ї. У світі налічується понад 45 мільйонів людей, які розмовляють українською мовою. Більша їх частина проживає в Україні. Цікавий факт – українська мова входить до третього десятка найпоширеніших у світі. У сучасній українській мові налічується понад 250 тисяч слів (джерело).
Колектив гімназій №108, з нагоди Дня української писемності та мови, долучився до написання радіодиктанту національної єдності:
вихователі дошкільного підрозділу (відео вихователя Комір І.В.; відео Моісєєвої М.С.)
вчителі початкової та середньої школи;
технічний персонал;
вихованці молодших, середніх та старших груп;
учні 1-9 класів.

コメント